(044) 333 91 64

(067) 333 91 64

(099) 333 91 64

МІКРО-, МАЛІ, СЕРЕДНІ ТА ВЕЛИКІ ПІДПРИЄМСТВА

Визначаємо до якої групи належить Ваше підприємство

01.01.2018 року набрали чинності Зміни  до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень (від 5 жовтня 2017 року  № 2164-VIII), які повністю змінюють уявлення про майбутнє ведення бухгалтерського обліку та оприлюднення інформації підприємствами в Україні.

Розглянемо більш детально одне з нововведень закону. Відтепер відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підприємства (крім бюджетних установ) можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств.

Підприємство належить до тієї групи, в якій відповідає хоча б 2 критеріям:
Таблиця великих, середніх,малих та мікро підприємств

При цьому, якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств. Таким чином, належність підприємства до тієї чи іншої групи визначається станом на дату набрання чинності цієї норми закону (01.01.2018 року) і, як мінімум, 2 роки залишається незмінною.

Тож як визначити свою групу розібралися. Тепер виникає логічне запитання. А для чого це взагалі потрібно? Відповідь дуже проста - для різних груп законодавець встановлює особливі вимоги або, навпаки, дещо їх послаблює. Розглянемо особливості, визначені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для різних категорій підприємств.

Таблиця великих, середніх,малих та мікро підприємств2

Чекаємо на Ваші зауваження, пропозиції або питання щодо наведеної в даному розділі інформації!