(044) 333 91 64

(067) 333 91 64

(099) 333 91 64

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», який набрав чинності 01.01.2018 року, врегульовано питання щодо відповідальності і суб’єктів, які підлягають обов’язковим аудиторським перевірка, і суб’єктів аудиторської діяльності. Цьому присвячено розділ VIII Закону, та його Прикінцеві та перехідні положення (Розділ Х).

І. Відповідальність підприємств

Нагадаємо, відповідно до ст.14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначені групи суб’єктів повинні щорічно проходити аудиторську перевірку, та оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством. Які саме підприємства мають це робити, можете дізнатися за посиланням.

Тепер подивимося, яку відповідальність встановлює Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» при порушенні зазначених вище вимог.

Відповідальність за порушення оприлюднення аудиторського висновку ІІ. Відповідальність аудиторів

Закон України «Про аудит фінансовоїзвітності та аудиторську діяльність» виокремлює для аудиторів 2 види відповідальності:

Відповідальність суб’єкта аудиторської діяльності перед замовником аудиторських послуг та третіми особами - вона обмежується виключно реальними збитками, що виникли внаслідок неправомірної дії або бездіяльності суб’єкта аудиторської діяльності у разі надання послуг з обов’язкового аудиту або огляду фінансової звітності; у разі надання інших аудиторських послуг - відповідальність встановлюється договором між замовником та суб’єктом аудиторської діяльності.

Професійна відповідальність у порядку дисциплінарного провадження (процедура розгляду письмової скарги, подання або загальнодоступної інформації, що містить відомості про наявність у діях суб’єкта аудиторської діяльності ознак професійного проступку. При цьому професійним проступком вважається:

За вчинення професійного проступку, до аудитора та суб’єкта аудиторської діяльності можуть застосовуватися не лише суворі фінансові санкції, а покарання може бути навіть у вигляді виключення з Реєстру.

Таким чином, ситуація ускладнилася не лише для підприємств, які вимушені проходити аудит та вчасно оприлюднювати відповідну інформацію, а і для аудиторських фірм, для яких тепер ключовим моментом у роботі стане дотримання нових вимог аби через дрібне упущення не позбавити себе права виконувати свою роботу.

Сподіваємося, інформація виявилась для Вас корисною. Чекаємо на Ваші зауваження, пропозиції або питання щодо наведеної в даному розділі інформації!